sobota, 17 marca 2018
-A A +A

Wysoki kontrast

 

Fundusze Europejskie

Aktualności

Archiwum aktualności
DrukujDrukujPDFPDF
11.10.2017
Rodzinna gra terenowa - Podsumowanie

W dniu 23 września 2017 roku po raz pierwszy odbyła się gra terenowa dla rodzin z dziećmi  z inicjatywy pracowników socjalnych Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wawer.
Impreza rozpoczęła się o godzinie 11.00 przy Szkole Podstawowej 140 gdzie uczestnicy zgłaszali się na start. Gra polegała na przejściu trasy, którą przygotowali harcerze ze Szczepu 147 Błękitni. Na trasie znajdowały się punkty patrolowe, gdzie czekały na rodziny zagadki i zadania do wykonania.
Gra zakończyła się na terenie „Czarnego Stawu” w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Po przybyciu na metę na rodziny czekał  ciepły poczęstunek (grochówka i kiełbaski) przygotowany przez Ośrodek Socjoterapeutyczny im. Matki Bożej Miłosierdzia Sióstr Felicjanek przy ul. Azaliowej 10.
Na dzieci czekały atrakcje takie jak : kącik plastyczny, możliwość obejrzenia wozu strażackiego, darmowa wata cukrowa, słodkie bułeczki.
W trakcie imprezy przygotowano dla najmłodszych upominki. Ponadto dzieci miały okazję wziąść udział w wyścigach w workach. Dla zwycięzców zawodów czekały nagrody : bilety do kina, vouchery na deser w cukierni oraz vouchery na salę zabaw dla najmłodszych uczestników imprezy.
Sponsorami imprezy były lokalne sklepy oraz przedsiębiorstwa z terenu Dzielnicy Wawer – Biedronka, Grycan, Kino Kawiarnia, Labibu, Piekarnia Grzybki. Kącik plastyczny działał z ramienia przedszkola „Ciasto Plasto”.
Impreza miała na celu zintegrowanie społeczności lokalnej, zacieśnienie więzi rodzinnych oraz wskazanie na możliwości spędzania aktywnie wolnego czasu w rodzinie.
Łącznie udział wzięły 64 osoby.