czwartek, 30 czerwca 2022
-A A +A

Wysoki kontrast

Misja OPS

Допомога біженцям з України

Seniory 70 plus "Solidarnościowy Korpus Wsprcia Seniorów

 

Znak Fundusze Eurpejskie, Flaga Polski, Flaga UE

Senior plus

  

Logo Epuap

  

Biuletyn Informacji Publicznej

Sprawozdanie Wolontariat 2020

DrukujDrukujPDFPDF

Wolontariat. Pomoc dzieciom w nauce. Projekt „Szkółki S.O.S.”
Z inicjatywy pracowników socjalnych , z związku z rozpoznanymi potrzebami powstał projekt w ramach działań wolontariatu tzw. Szkółki S.O.S, celem którego było nadrobienie braków szkolnych dzieci oraz wyrównanie ich szans edukacyjnych. Projekt rozpoczął się 8 listopada 2018 r. Pracownicy socjalni- koordynatorzy projektu w 2019 r pozyskali 33 wolontariuszy. W ramach „Szkółki S.O.S zostało objętych wsparciem 36 dzieci w wieku szkolnym z terenu Dzielnicy Wawer i zajęcia odbywały się w budynku naszego Ośrodka przy ul. Włókienniczej 54, w czwartki w godz. 16.00-19.00.
W czerwcu 2019 r, na zakończenie roku szkolnego odbyło się w Trybułowie ognisko, w którym wzięło udział 25 osób, wolontariuszy i koordynatorów. Rozdano dyplomy z podziękowaniami, pieczono kiełbaski przy ognisku, odbywała się także jazda konna dla osób zainteresowanych. Spotkanie bardzo udane, wszyscy świetnie się bawili.
5 grudnia 2019 r w sali Biblioteki przy ul. Powojowej odbył się Dzień Wolontariusza. Wzięło udział 25 wolontariuszy. Otrzymali dyplomy z podziękowaniami i drobny upominek w postaci ozdobnego kubka. Wolontariusze spędzili czas w miłej atmosferze, przy muzyce, był także poczęstunek.
19 grudniu 2019 r odbyły się w wynajętej sali Szkoły Podstawowej nr.76 na ul. Poezji mikołajki dla wszystkich dzieci, które uczestniczyły w ramach naszego wolontariatu z zajęć wyrównawczych z różnych przedmiotów szkolnych. Ośrodek Pomocy Społecznej ufundował dla dzieci słodki poczęstunek oraz zapewnił animatorów zabawy przy muzyce, zaś sponsorzy ufundowali paczki z prezentami gwiazdkowymi. Organizatorami akcji zakupu paczek dla dzieci byli Pani Anna Ojer, Radna Dzielnicy Wawer i osoba prywatna Pan Piotr Sosiński, którzy pozyskali prywatne osoby, które ufundowały dzieciom 81 paczek. Nadmienić należy, że dzieci napisały uprzednio listy do Mikołaja, w których określiły swoje marzenia. Z paczek skorzystało także rodzeństwo dzieci ze Szkółki S.O.S.
Wszystkie prezenty naszych darczyńców były zgodne z listami dzieci do Św. Mikołaja. Na mikołajki przybyły dzieci ze swoim rodzeństwem i rodzicami. W Imprezie wzięło udział ponad 100 osób a paczki rozdawał Mikołaj. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, zabawa była wesoła przy muzyce, z animatorami.