czwartek, 21 października 2021
-A A +A

Wysoki kontrast

Seniory 70 plus "Solidarnościowy Korpus Wsprcia Seniorów

Dobrowolna kwarantanna i izolacja„Dzielnicowy Zespół Wsparcia”

Misja OPS

 

Znak Fundusze Eurpejskie, Flaga Polski, Flaga UE

Senior plus

  

Logo Epuap

  

Biuletyn Informacji Publicznej

Wolontariat

DrukujDrukujPDFPDF

 

SPRAWOZDANIE
WOLONTARIAT 2018/2019

 

Projekt „ Szkółki S.O.S” zakładał umożliwienie dzieciom skorzystanie z bezpłatnych zajęć dodatkowych i pomocy w nadrobieniu zaległości szkolnych . Projekt rozpoczął się od 08 listopada 2018 roku i zakończył 13 czerwca 2019 roku. Podczas trwania projektu tj. 8 miesięcy pracownicy socjalni zgłosili 40 dzieci oraz 2 rodziny zgłosiły się samodzielnie spoza Ośrodka.
Łącznie 42 uczniów.
Wsparcie w ramach projektu uzyskało 36 dzieci z terenu Dzielnicy Wawer z następujących przedmiotów: polski, matematyka, angielski, niemiecki, geografia, biologia, chemia, fizyka. Najwięcej zgłoszeń było jednak z przedmiotów ścisłych (matematyka,fizyka) oraz języków obcych (angielski,niemiecki). Pozostałe 6 dzieci mimo zgłoszenia nie miały możliwości uzyskać wsparcia z powodu pracy zawodowej rodziców lub objęcia dodatkowymi zajęciami w szkole. Jedno dziecko objęte zostało wsparciem w miejscu zamieszkania z uwagi na problemy zdrowotne.
Koordynatorzy wolontariatu pozyskali 23 wolontariuszy, pozostało 20 wolontariuszy systematycznie i aktywnie pomagających dzieciom raz w tygodniu w każdy czwartek. Wolontariusze wykazali się pełnym zaangażowaniem i współpracą z koordynatorami wolontariatu.
Z informacji uzyskanych od rodziców dzieci, pracowników socjalnych oraz pedagogów szkolnych wynika, że dzieci poprawiły oceny w szkole, lepiej radziły sobie podczas zajęć szkolnych i uzyskały promocję do następnej klasy.
Reasumując projekt spełnił wszystkie swoje założenia, a nawet zaskoczył ilością osób chętnych i cieszącym się zainteresowaniem.